Pár slov poslance Ondráčka ke krajským volbám

ondracekPřátelé,
vedle mnohých gratulací ke znovuzvolení krajským zastupitelem, za které děkuji, dostávám i otázky, jak volby hodnotím.
Nutno přiznat, že pro KSČM nedopadly volby dobře a bude potřeba si to vyříkat. Již nyní konstatuji, že nesouhlasím s výjádřením předsedy strany ani předsedy poslaneckoho klubu. Je to však interní záležitost a proto nebudu více konkrétní.
Vzhledem k tomu, že jsem člověk, který ctí právo, pořádek a pravidla zásadně odsuzuji jednání stran, které ještě v sobotu večer "upekli" koalici, jejímž jediným cílem je nepustit k moci vítězné hnutí ANO 2011.
Podle mě má mít vítěz voleb právo pokusu sestavit funkční koalici a až když se mu to nepodaří má tuto šasnci dostat strana, která skončila druhá v pořadí. Osobně si neumím představit hledání programových shod mezi ČSSD, ODS a TOP 09. U lidovců, kteří se schovali do Koalice pro Královéhradecký kraj jsme si za těch témeř 70 let zvykli, že jim jde o jediné, být u moci a půjdou s kýmkoli. Za největší prasárnu (omlouvám se za ten výraz, ale tak to cítím) těchto voleb však považuji jednání paní Berdychové od Východočechů, která, ač poslankyně za ANO, jde proti straně, která ji "udělala". To už chce mít opravdu silný žaludek.
Vznikne-li tato koalice bude mít nevýraznou většinu. Jsem zvědav, jak dlouho budou "poslušní" někteří zastupitelé z ČSSD, třeba ten, který nemá gaunery rád a jehož si jako člověka vážím.

Zdroj: FB Zdeněk Ondráček
skola2 2055 x
NAHORU